گرایش های دانشکده گرایش های دانشکده

مرکز توسعه مهارتهای مهندسی دانشکده مهندسی معدن

تازه های دانشکده تازه های دانشکده

رویدادها رویدادها

کارشناسی ارشد معماری

کارشناسی ارشد معماری


کارشناسی ارشد معماری

با توجه به نیاز کشور به بهره‌گیری از معمارانی مجرّب در زمینه‌های اجرایی و تحقیقاتی، و نیز باتوجه به استقبال قابل توجه دانش‌آموختگان معماری به ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری معماری، دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر، از سال 1381 دوره کارشناسی‌ارشد ناپیوسته معماری را راه‌اندازی نمود. رشته معماری سالانه حدود 20 دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد پذیرش می‌نماید. برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه گسترش این رشته، امکان ایجاد گرایش‌های جدیدی را به وجود آورده است، که در این فرایند از سال 1389 گرایش معماری داخلی نیز،  با پذیرش حدود 15 دانشجو در سال، شروع به فعالیت نموده است.

طول دوره

طبق آئین نامه مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعداد کل واحدهای درسی دورة کارشناسی ارشد مهندسی معماری 32 واحد  و طول دوره حداقل 4 نیم‌سال و حداکثر 6 نیم‌سال تحصیلی می‌باشد.
پیش بینی شده ‎است تا دانشجویان این دوره‌ها ضمن انجام تمرینات طراحی معماری و معماری داخلی در کارگاه‎های طراحی، در قالب دروس نظری نیز با دیدگاه‎های نظری و اجرایی طراحی بهتر آشنا شده و بتوانند از ایجاد ارتباط بین مباحث نظری و اجرایی بهره‌مند شوند.

نقش و توانایی فارغ‌التحصیلان

فارغ التحصیلان این دوره‌ها براساس توانایی‌های کسب شده در روند ‌آموزشی خود می‌توانند در زمینه‎های زیر، در حوزه معماری و معماری داخلی ایفای نقش کنند.
1- فعالیت به‌عنوان مهندس مشاور معماری در جهت طراحی بناها، توسعة طرح ها، و تهیه نقشه‎های معماری فاز یک و دو.
2- فعالیت بعنوان مهندس مشاور معماری در زمینه‎های برنامه ریزی، تحقیقات، و مطالعات محیط، انسان، و ساخت.
3- فعالیت در زمینه‎های پژوهشی با ورود به حوزه‎های نظری معماری.
4- فعالیت‎های نظارتی در عملیات اجرائی ساختمان.
5- همکاری محوری با متخصصین ذیربط در اجرای پروژه‎های گسترده معماری.


اطلاعیه ها اطلاعیه ها

نمایش 1 - 18 از 100 نتیجه
آیتم در هر صفحه 18
از 6